View all jobs

Inginer Ofertare și Decontare în Construcții Drumuri și Poduri Bucuresti

Bucuresti, Bucuresti
 Obiectiv principal:              Gestionarea procesului de ofertare
                        -     Administrarea contractelor și decontarea

Programul de lucru:                  Luni – Vineri : 08 :00 – 17 :00
                                                                   Pauza de masa 1 h
Responsabilitati:
  • Procesul de ofertare:
  • Analizarea cerințelor și specificațiilor tehnice ale proiectelor CFDP.
  • Colaborarea cu echipa de proiectare și coordonatorii de construcții pentru a obține informațiile necesare pentru elaborarea ofertelor.
  • Calcularea costurilor și estimarea resurselor necesare pentru proiectele CFDP.
  • Elaborarea și prezentarea ofertelor complete și competitive conform cerințelor.

  • Administrarea contractelor și decontarea:
  • Monitorizarea și gestionarea contractelor CFDP, inclusiv clarificarea clauzelor contractuale.
  • Verificarea și validarea facturilor și a cererilor de plată ale subcontractorilor și furnizorilor.
  • Asigurarea respectării termenelor de plată și a cerințelor financiare stabilite în contracte.
  • Gestionarea schimbărilor și a eventualelor reclamații în cadrul contractelor CFDP.

  • Colaborarea și comunicarea:
  • Colaborarea strânsă cu echipa de proiectare și coordonatorii de construcții pentru a asigura o înțelegere clară a cerințelor proiectelor CFDP.
  • Comunicarea eficientă cu subcontractorii și furnizorii pentru a obține informațiile necesare pentru ofertare și decontare.
  • Participarea la întâlniri și negocieri cu clienții și partenerii pentru a clarifica cerințele și a asigura satisfacția acestora.
  • Documentare și raportare:
  •  Întocmirea și menținerea documentelor relevante pentru procesul de ofertare și decontare, inclusiv rapoarte financiare și de progres.
  • Raportarea periodică a stadiului ofertelor și decontărilor către conducerea companiei.

  • Cerinte:

  • Experiență anterioară în domeniul ofertare și decontare în construcții drumuri și poduri – minimum 7 ani
  • Cunoștințe solide despre procesul de ofertare și decontare în CFDP.
  • Experienta in lucrul cu programe de devize – ideal in programul de devize Windev / Intersoft & Microsoft Project
  • Abilități excelente de analiză și calculație a costurilor.
  • Capacitatea de a negocia și de a gestiona relații cu subcontractorii și furnizorii.
  • Cunoștințe financiare și de contabilitate specifice CFDP.
  •  Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Oferta salariala:

- Salariu in functie de experienta
- Bonusuri si prime in functie de performanta
- Diurna deplasari – in functie de locatie / durata deplasarii

Powered by